Warsztaty artystyczne

0 Comment
525 Views

 Pierwsza edycja warsztatów artystycznych odbyła się 25.01.2020 roku z udziałem 40 uczestników, po 20 z Polski i Czech. Uczestnicy rekrutowali się spośród uczniów szkół w Nowej Rudzie oraz uczniów czeskich z Broumova, Polic n.Metują, Machova. Warsztaty odbyły się w Szkole Podstawowej nr 6 w Nowej Rudzie w godz.9.00-15.00, z której rekrutowała się większość uczniów i gdzie skorzystano nieodpłatnie z sali gimnastycznej do warsztatów tanecznych oraz sali na warsztaty teatralne.

 Warsztaty prowadziły: Danuta Gołdon-Legler – aktorka, reżyser i śpiewaczka, dyrektor Teatru William-Es w Wałbrzychu, Petr Filipek i Helena Pavlenko – nauczyciele tańca działający w Stowarzyszeniu „Kochamy taniec” w Broumovie oraz Ewelina Martyna-Dybek- nauczycielka, która uczyła piosenek i akompaniowała na gitarze do wykonywanych utworów oraz niektórych ćwiczeń tanecznych. Tłumaczyła Agata Neumanova, która ukończyła studia muzyczne w Pradze i jest żoną Czecha. Uczestnicy uczyli się interpretacji wierszy Jana Brzechwy, prostych polskich i czeskich słów i piosenek, poznawali kroki tańca baletowego i współczesnego.

Grupa uczniów czeskich zaprezentowała 15-minutowy pokaz tańca baletowego, który wywarł wielkie wrażenie także na uczestnikach odbywającego się w tym dniu w szkole Dnia Babci i Dziadka dla dzieci przedszkolnych. Pokaz obejrzało z wielkim zadowoleniem około 100 osób. Podczas przerwy na drugie śniadanie i wspólnego obiadu, uczestnicy warsztatów kontynuowali rozmowy i wymieniali numery telefonów i adresy poczty elektronicznej. Stopniowo przełamywała się bariera językowa. Ewaluacja w formie obserwacji prowadzących i rozmów z uczestnikami wykazała ich duże zadowolenie. Wielu uczestników pytało o termin następnych warsztatów.

burst

Leave your comment